Oceń przepis!

Alternatywa dla tradycyjnego grilla

Ilość Porcji: -

Czas przyrządzania: -

Czas grillowania:-

Trudność: -

2013-09-28 przez admin

Dodaj do mojego schowka

Wydrukuj ten przepis

Składniki:

Przygotowanie:


Od ostatnich kilku lat można obserwować stale rosnącą popularność spędzania wolnego czasu przy grillu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że większość Polaków pokochała taką formę relaksu – świadczyć o tym mogą choćby masowo rozstawiane grille w czasie wakacyjnym czy to na plażach, czy przydomowych ogródkach, czy w coraz częściej spotykanych, specjalnie do tego wydzielonych miejscach na terenach miejskich. Warto zastanowić się zatem, jaki rodzaj grilla będzie właściwy do takiej formy spędzania czasu?

Spróbujemy rozpatrzeć przypadek osoby, która najbardziej ceni sobie kontakt z naturą i woli przebywać w otoczeniu lasu bądź w zaciszu własnego ogrodu, a nie wśród innych grillujących bądź przypadkowych przechodniów. Jeśli dodatkowo ktoś taki nie chce tracić czasu na rozpalanie i podtrzymywanie żaru na grillu, może zainteresować się mniej powszechnymi rozwiązaniami, którymi są grille ogniskowe.

Grille ogniskowe charakteryzują się niecodziennym kształtem i bardzo często wykonywane (wykuwane) są ręcznie, poprzez tradycyjną technologię. Esteci docenią takie ręczne wykończenie tego rodzaju grilla, który często ma finezyjnie plecione zdobienia na konstrukcji nośnej, co zdecydowanie odróżnia go od typowo marketowych produktów. Takie grille wykorzystują tradycyjne ognisko, nie wymagają stosowania sztucznych podpałek czy nawet brykietów. Umieszczony zwykle na trójnogu ruszt ma regulowaną wysokość, dzięki czemu łatwo można go dostosować do każdego ogniska.

Grille ogniskowe są z pewnością interesującą alternatywą dla osób, które preferują bardziej tradycyjne, a zarazem nieskomplikowane rozwiązania. Jednocześnie nie będą miały kłopotów z przechowywaniem i wykorzystywaniem takiego sprzętu.

Oczywiście, jeśli preferujemy spędzanie czasu na terenach miejskich bądź rekreacyjnych (gdzie rozpalanie ognisk jest niedozwolone), jesteśmy skazani na tradycyjne grille węglowe, jednak one także potrafią dać wiele radości ze spędzania czasu pod gołym niebem i rozkoszowania się smakiem grillowanych potraw.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarzPolecane przepisy z grilla:Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu