Oceń przepis!

Bezpieczne potrawy z grilla

Ilość Porcji: -

Czas przyrządzania: -

Czas grillowania:-

Trudność: -

2013-05-21 przez admin

Dodaj do mojego schowka

Wydrukuj ten przepis

Składniki:

Przygotowanie:


Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon na grilla. Nie tylko kupujemy wówczas nowy sprzęt, łopatki, tacki i inne akcesoria, ale również zastanawiamy się jakie nowe przepisy na grilla wypróbować. Miodowe skrzydełka, nadziewane bakłażany, a może niewypróbowany dotąd sos barbecue? Wszystkie potrawy kuszą swoim smakiem. Jednak aby dania smakowały jak w oryginalnym przepisie, musimy trzymać się kilku zasad grillowania. Dzięki nim każdy posiłek będzie bezpieczny do spożycia, nawet dla maluchów.

Przede wszystkim nie zwęglaj mięsa, a jeśli Ci się to zdarzy, usuń zwęglone bądź przypalone kawałki. Są one bardzo niezdrowe i niebezpieczne dla organizmu. Wolisz nieco zwęglić mięso niż jeść surowe dania? Bardzo przydatnym narzędziem jest termometr do mierzenia temperatury mięsa. Wielokrotnie przepisy na grilla wskazują, w jakiej temperaturze piec czy smażyć potrawy. Specjalny termometr pozwoli Ci sprawdzić czy hamburgery osiągnęły już odpowiednią temperaturę oraz czy nadają się do jedzenia. Termometr daje możliwość skrócenia czasu grillowania, a tym samym uniknięcia zwęglania potraw. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że danie jest już gotowe.

Co więcej, bardzo ważne jest marynowanie mięsa. Możesz używać jakichkolwiek ulubionych sosów – z piwa, czerwonego wina czy oliwy z oliwek. Marynata skutecznie zabezpiecza przed szkodliwymi związkami i ogranicza ich tworzenie. A do tego marynowane mięso jest dużo bardziej soczyste i tym samym – smaczniejsze.

Przed niebezpiecznymi związkami chronią także tacki bądź folia aluminiowa. Nie wolno piec przygotowanych potraw bezpośrednio na ruszcie. Jeżeli wytopiony tłuszcz spadnie na węgiel, wówczas wydzielają się toksyczne opary, które osadzają się na naszej kiełbasce czy rybce. Tacki i folia dobrze zabezpieczają przed spływaniem tłuszczu do paleniska.

Wiedząc jak bezpiecznie grillować możesz wypróbować wszystkie przepisy na grilla. Gdzie je znaleźć, jeśli chcesz dodatkowo wzbogacić swoją kolekcję? Najlepsze przepisy na grilla dostaniesz na forach internetowych. Sprawdź i przekonaj się sam.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarzPolecane przepisy z grilla:Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu