Grille ogniskoweDlaczego warto wybrać grilla ogniskowego na trójnogu?

grill-ogniskowyGrillowanie jest niezwykle popularną formą rekreacji i wypoczynku na całym świecie. Także w Polsce przyjął się zwyczaj organizowania przyjęć na świeżym powietrzu. Spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół w ogrodach i na działkach, by wspólnie spędzać czas i delektować się pysznymi potrawami z rusztu. Ich niepowtarzalny smak i aromat nie ma sobie równych, a przy odrobinie fantazji i kulinarnych zdolności można przyrządzić na grillu dania, które nasi goście będą jeszcze długo wspominać. Aby impreza się udała, niezbędna jest nie tylko wesoła atmosfera, ale i odpowiednie wyposażenie.
Jednym z coraz bardziej popularnych w ostatnim czasie rodzajów urządzeń do przyrządzania potraw nad ogniem jest grill ogniskowy na trójnogu. Urządzenie to ma wiele zalet. Składany statyw można w łatwy sposób rozstawić na każdej powierzchni, a wysokość zawieszonego na łańcuchu rusztu jest regulowana. Trójnóg ulokować możemy nad ogniskiem w stałym miejscu w ogrodzie lub użyć do rozpalenia ognia metalowego paleniska i korzystać z grilla ogniskowy na trójnogu w dowolnym miejscu, także na tarasie. Praktyczne rozwiązanie stanowią karabinki, które łączą ruszt z łańcuchem. Dzięki nim możemy bez problemu odpiąć ruszt, by go umyć albo zawiesić w jego miejscu np. kociołek węgierski. W wiszącym nad ogniem naczyniu możemy przyrządzić pyszną zupę czy gulasz.
Niewątpliwą zaletą grillów na trójnogu, która nie pozostaje bez znaczenia przy kupnie tego typu urządzeń jest ich stylowy wygląd. Kute metalowe elementy pięknie i efektownie prezentują się na tle ogrodu i stanowią oryginalny element aranżacji. Nogi statywu są zazwyczaj finezyjnie wyprofilowane, a solidny ruszt zawieszony na ozdobnym łańcuchu pięknie się prezentuje. Całość wspaniale dopełnia metalowe palenisko utrzymane w tej samej stylistyce.

Dzięki grillowi na trójnogu zyskamy więc nie tylko wielofunkcyjne narzędzie kulinarne, ale i oryginalną, stylową ozdobę przydomowej przestrzeni. Zgromadzeni goście będą zachwyceni zarówno samym grillem jak i przygotowywanymi z jego pomocą potrawami.


Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu