Oceń przepis!

Jak czyścić grill węglowy?

Ilość Porcji: -

Czas przyrządzania: -

Czas grillowania:-

Trudność: -

2013-05-21 przez admin

Dodaj do mojego schowka

Wydrukuj ten przepis

Składniki:

Przygotowanie:


Smaczne grillowanie to jedna z nieodzownych zalet lata. Każdego roku czekamy, aż w końcu zrobi się ciepło i będziemy mogli rozpocząć sezon piwa i kiełbasek. Jednak po każdej grillowej imprezie przychodzi czas na sprzątanie. Czym doczyścić grilla?

Przede wszystkim należy zapamiętać, że każde grillowanie powinno kończyć się dokładnym umyciem całego sprzętu. Nie wystarczy wyrzucić węgiel i schować grilla do komórki. Dlaczego? Za każdym razem tłuszcz i resztki mięsa zastygają na ruszcie. Taki brud zdecydowanie łatwiej usunąć, gdy dopiero skończyliśmy nasze grillowanie. Z ciepłego rusztu znacznie prościej pozbyć się całego nalotu.

Jeżeli jednak najpierw woleliśmy odpocząć, nic nie szkodzi. Pracy będzie troszkę więcej, ale ze wszystkim można sobie poradzić. Jak? Zaschnięty tłuszcz najlepiej zeskrobać specjalną łopatką do czyszczenia. Bardzo przydatna też będzie woda z odrobiną mydła i octu. Jeżeli nasz ruszt jest wykonany ze stali nierdzewnej, nigdy nie używajmy twardych szczotek ani co gorsza papieru ściernego. Zniszczymy powierzchnię i następne grillowanie będzie wiązało się z zakupem nowego grilla. Niektóre ruszty nadają się również do mycia w zmywarce. Sprawdź, czy Twój również.

Teraz pora na oczyszczenie paleniska. Spalony węgiel należy wyrzucić w specjalnie wyznaczone do tego miejsce. Samo palenisko najlepiej jest wyczyścić mokrym ręcznikiem.

Następnie, dokładnie wymyty grill chowamy do pokrowca, owijamy folią albo po prostu wkładamy do pudełka. Będzie spokojnie oczekiwał na następne grillowanie . Pozostawienie go na dworze może skutkować pojawieniem się rdzy.

Trzeba także pamiętać, aby również na początku sezonu, przed pierwszym grillowaniem dobrze wyczyścić naszego grilla, szczególnie, jeżeli wcześniej nie dbaliśmy o niego wystarczająco dobrze. Wtedy samo przetarcie szmatką z kurzu może nie wystarczyć i należy również dobrze oczyścić palenisko oraz ruszt.

Każdy wie, że grillowanie jest przyjemnością. A dodatkowo, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, nawet czyszczenie grilla nie zepsuje Ci radości z kolejnej imprezy na świeżym powietrzu.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarzPolecane przepisy z grilla:Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu