Oceń przepis!

Letnie grillowanie

Ilość Porcji: -

Czas przyrządzania: -

Czas grillowania:-

Trudność: -

2013-05-27 przez admin

Dodaj do mojego schowka

Wydrukuj ten przepis

Składniki:

Przygotowanie:


Lato sprzyja spotkaniom w gronie przyjaciół i rodziny. Kultura grillowania zadomowiła się już w naszym kraju na dobre. Cieszymy się mogąc spędzać wolny czas z najbliższymi w otoczeniu natury i delektować się niepowtarzalnym smakiem przygotowywanych na powietrzu potraw.

Dobry sprzęt to połowa sukcesu, reszta zależy już tylko od kucharza. Grille gazowe dają dużo przestrzeni roboczej i możliwości będące w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego szefa kuchni. Grube, ciężkie ruszty żeliwne doskonale trzymają ciepło, pozwalając na szybkie obsmażanie potraw. Umożliwiają przygotowywanie nawet dużych pieczeni. Dla poszukujących bardziej tradycyjnych form grillowania odpowiednie będą najpopularniejsze grille węglowe bardzo proste w obsłudze i montażu, solidnie wykonane i bezpieczne. Obydwa typy urządzeń wyposażone są w wygodne w użyciu obudowy na kółkach, dzięki którym szybko i łatwo możemy zmienić ustawienie grilla. Idealną propozycją dla tych, którzy obok smaku grillowanych potraw cenią sobie stylowy design są bardzo efektowne grille na trójnogu. Stabilna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo, a dzięki łańcuchowi na rolce, można łatwo regulować wysokość rusztu nad paleniskiem. Podobnie skonstruowane są kociołki węgierskie, można więc stosować je zamiennie, zawieszając na trójnogu zamiast rusztu, co pomoże wzbogacić menu o nowe potrawy. Alternatywą dla potraw grilla są także niepowtarzalne dania przyrządzane w  kociołkach żeliwnych nad ogniem. Tego typu urządzenia dzięki specyficznym właściwościom równomiernego rozprowadzania i utrzymywania ciepła są idealnym sposobem przygotowywania duszonych i pieczonych potraw. Ich specyficznego, niepowtarzalnego smaku nie sposób porównać z czymkolwiek innym, a w zależności od rozmiaru potrawy z kociołka może skosztować nawet kilkadziesiąt osób.

Niezależnie od tego jaki rodzaj grilla, czy kociołka pojawi się w naszym ogrodzie, jedno jest pewne – zapach i smak przygotowywanego pod gołym niebem jedzenia sprawi, że goście i rodzina będą długo wspominać nasze letnie ogrodowe przyjęcia.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarzPolecane przepisy z grilla:Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu