Oceń przepis!

Rodzaje grilli ogrodowych

Ilość Porcji: -

Czas przyrządzania: -

Czas grillowania:-

Trudność: -

2013-05-26 przez admin

Dodaj do mojego schowka

Wydrukuj ten przepis

Składniki:

Przygotowanie:


Sezon na grillowanie uż się rozpoczął. Przechodząc koło działek czujemy kuszące nozdrza i rozbudzające zmysły smakowe aromatyczne zapachy. Nie masz jeszcze grilla? Czas wybrać się do sklepu. Sprawdź, jakie są rodzaje grilli do ogrodu.

Najbardziej popularne są grille węglowe. Dlaczego? Bez problemu zabierzemy je w każde miejsce – czy to do ogrodu, czy na jakąś dłuższą wycieczkę nad wodę. Można je kupić w niemal każdym hipermarkecie i dają duże możliwości co do wyboru wielkości. Mają prostą konstrukcję i są tanie. Do ich rozpalenia potrzebny jest brykiet, zapałki i ewentualnie podpałka. Dla prawdziwych miłośników grilla rozpalanie węgielków to prawdziwy rytuał. Nie wyobrażają sobie pieczenia kiełbasek z wykorzystaniem gazu ziemnego czy prądu. Co więcej, wiele osób uważa, że tylko grill węglowy nadaje potrawom ten niesamowity smak i aromat.

Z kolei grille gazowe pozwalają na szybkie grillowanie bez rozpalania i pilnowania ognia. Ciepło równomiernie rozchodzi się po ruszcie, dzięki czemu mięso ładnie się przypieka. Wystarczy przekręcić odpowiedni kurek. Z łatwością uregulujemy temperaturę i dostosowujemy ją do przyrządzanych potraw. Wybór grilli gazowych również jest spory. Możemy zdecydować się na grille zasilane propanem bądź gazem naturalnym. Są one dodatkowo łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu. Jak uzyskać specyficzny aromat potraw? Tutaj świetnie nadadzą się specjalne drewniane wiórki.

Ostatnim rodzajem są grille elektryczne. One również pozwalają na szybkie i równomierne grillowanie. Do tego możemy korzystać z nich nawet w pomieszczeniach. Tłuszcz skapuje prosto do pojemniczka, który można bez problemu wyjąć i umyć.

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytania – jaki mamy budżet, w jaki sposób oraz gdzie chcemy rozpalać grilla, a także jak duża powierzchnia rusztu nas interesuje. Orientując się w takich zagadnieniach wybór będzie zdecydowanie prostszy. Nie zastanawiajmy się więc zbyt długo nad kupnem tego rodzaju urządzenia,   grillowanie to bowiem jeden z najlepszych sposobów na przyjemne spędzenie wolnego czasu z najbliższymi.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarzPolecane przepisy z grilla:Wszystko na temat grillowania [Forum]

Najpyszniejsze przepisy, najpyszniejsi
ludzie, najpyszniejsza atmosfera... >

www.egotuj.pl

Najwięcej sprawdzonych przepisów kulinarnych od internautów

Przepisy kulinarne w wielu kategoriach, portal o gotowaniu